Vasıta Satın Alma ve Kiralama Güvenlik Önerileri

Vasıta Alıcıları için Güvenlik Önerileri

Değerli ziyaretçimiz,

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır.

Ancak araç satın alırken veya kiralarken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konularda dikkatli olmalısınız:

1- Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin. Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.
2- Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya aracı satın almayın.
3- Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
4- Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın
5- İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırın.
6- Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol edin.
7- Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.
8- Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, http://www.hepsisamsunda.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

"Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."

Vasıta Satıcıları için Güvenlik Önerileri

Değerli üyemiz,

http://www.hepsisamsunda.com internet sitesinin amacı, herkesin ilan verebileceği ve ilan arayabileceği bir internet sitesi sunmaktır.

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırladığımız "araç satarken dikkat etmeniz gereken hususlar" metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

1- Tanımadığınız kişilere Kesinlikle satış vekaleti vermeyiniz.
2- Satış veya vekalet işlemini sattığınız aracın bedelini teslim aldıktan sonra gerçekleştiriniz.
3- Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.
4- Herhangi bir ödeme olmadan gerçekleştirdiğiniz satış işlemi sonucunda uğrayabileceğiniz zararda; http://www.hepsisamsunda.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

"Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."

Emlak Satın Alma ve Kiralama Güvenlik Önerileri